४ हजार शिक्षककाे विज्ञापन पुनः खुल्ने, शिक्षक सेवा आयोगकाे यस्ताे छ तयारी – Sarangi News

पाेखरा । शिक्षा तथा मानव स्रोत विकास केन्द्रले नयाँ शिक्षक नियुक्तिका लागि रिक्त दरबन्दी संख्या शिक्षक सेवा आयोगमा बुझाएको छ ।

केन्द्रले प्राथमिक तहमा तीन हजार १८६, निम्न माध्यमिक तहमा ४२३ र माध्यमिक तहमा ३३२ पद रिक्त रहेको तथा सोमा विज्ञापन गरी पदपूर्ति गरिदिन आयोग समक्ष पत्राचार गरेको छ । हरेक वर्षको असोज मसान्तभित्र यस्तो विवरण आयोगलाई बुझाइसक्नुपर्ने नियम छ । तर केन्द्रले आज सो विवरण बुझाएको केन्द्रको शिक्षक व्यवस्थापन शाखाका एक पदाधिकारीले जानकारी दिए । गत वर्ष करिब १७ हजार पद संख्यामा आवेदन माग गरिएकोमा यसपटक सो संख्या ह्वात्तै घट्ने देखिएको छ । गत वर्ष माध्यमिक तहमा सिफारिस नभएका ३७० जना पनि यसपटकको विज्ञापनमा समेटिने भएको छ ।

गत वर्ष आयोगले प्राथमिक तहमा १३ हजार ८५, निम्न माध्यमिक तहमा दुई हजार ५९४ र माध्यमिक तहमा एक हजार ५५२ पद संख्यामा आवेदन खुलाएको थियो । त्यसमध्ये हालसम्म माध्यमिक तहमा शिक्षक छनोट गरी सिफारिस गरिसकिएको छ भने निम्न माध्यमिक तहको नतिजा धमाधम सार्वजनिक भइरहेको छ । निम्न माध्यमिक तहको नतिजा सकिएपछि प्राथमिक तहको सार्वजनिक गरिने आयोगले जनाएको छ ।

गत पटक माध्यमिक तहमा करिब ३६ हजारले, निम्न माध्यमिक तहमा करिब ६३ हजारले र प्राथमिक तहमा करिब ६४ हजारले आवेदन दिएका थिए ।

प्रतिक्रिया

सम्बन्धित खवर

ताजा अपडेट
धेरै पढिएको

बुद्ध आविमा पाहार ट्रसको स्थलगत अध्ययन, ८ कोठे अत्याधुनिक विद्यालय भवन बन्दै !

भोर्लेटारमा एक दिने स्वास्थ्य सिविर सम्पन्न।

बुद्ध आविमा जुनियर रेडक्रस सर्कल गठन तथा रेडक्रस अभिमुखिकरण सम्पन्न

सामाजिक बुुद्धिमत्ता : सम्बन्धको ‘मेटामफोर्सिस’

शिक्षक : गड पाटिक्ल्स वा पथप्रदर्शक ?

दुर्गमको उत्कृष्ट विद्यालय : बुद्ध आवि, कसरी सम्भव भयो ?


TOP