चिल्ड्रेन नेपालको जीवनोपयोगी सिप तथा वृत्ति परामर्शसम्बन्धी तालिम – Sarangi News

पोखरा । चिल्ड्रेन नेपालको आयोजनामा  युवाहरूका निम्ति जीवनोपयोगी सिप तथा वृत्ति परामर्श  तालिम पोखरामा सम्पन्न भएको छ ।

तालिममा जीवन उपयोगी सिपहरू, रुचि र खुबी के हो ?, उद्यम र उद्यमशिलता, रुचि र खुबीअनुसारको क्षेत्र पहिचान, इन्टरनेट र यसको सही उपयोगिताको बारेमा, महिनावारीमा हुने सरसफाइ र होममेड स्यानिटरी प्याडको प्रयोगमा हुने फाइदा र वित्तीय साक्षरता जस्ता महत्त्वपूर्ण विषयलाई  आफ्नो वृत्ति विकाससँग जोड दिँदै सहजीकरण भएको थियो । तलिममा संस्थाको सहयोगमा ११ र १२ कक्षामा विभिन्न सामुदायिक विद्यालयमा अध्ययनरत २१ जना युवायुवतीहको सहभागिता रहेको संस्थाका सहसंयोजक रमेश सुवेदीले जानकारी दिए ।

तालिम समापनको अवसरमा संस्थाका  कार्यकारी निर्देशक डिल्लीप्रसाद शर्माले  युवाले आफ्नो जीवनको सफल प्रगतिका  निम्ति रुचि र क्षमताअनुसारको  उपयोगी सिपको पहिचान गरेर आगामी दिनमा एक सक्षम  र उदाहरणीय व्यक्ति बन्नुपर्नेमा जोड दिए । चिल्ड्रेन नेपालले युवाहरूमा सिप र क्षमता हुनुपर्नेमा विश्वास गर्दै सोहीअनुसार युवालाई यस खालको तालिम सञ्चालन गर्दै आएको उनले बताए । शर्माले  ३ दिनको यस कार्यशालाबाट  सिकेका  विषयलाई उपयोग गर्दै अगाडि बढ्न सुझावसहित शुभकामना दिएका थिए । सहभागीहरूले तीन दिनको तालिम अत्यन्तै प्रभावकारी र जीवन उपयोगी  भएको कुरा बताएका थिए । सहभागीले सिकेका विषयलाई व्यक्तिगत जीवनमा कार्यान्वयन गर्दै अगाडि बढ्ने कुरामा जोड दिएका थिए । तालिम कार्यशालालाई संस्थाका बालबालिका, युवा तथा परिवार कल्याण शाखा प्रमुख शारदा शर्मा तथा सहायक संयोजक सुनिता तिमिल्सिना, लीला न्यौपाने र विशाल घोतानेले  सहजीकरण गरेका थिए ।

प्रतिक्रिया

सम्बन्धित खवर

ताजा अपडेट
धेरै पढिएको

महाशिवरात्रीको अवसरमा करापुटार धार्मिक तथा साँस्कृतिक महोत्सव फाल्गुण २० देखी २९ सम्म।

मध्यनेपाल नगरपालिकाको १४ औ हिउदे अधिवेसन सम्पन्न, फोटो तथा भिडियोहरु सहित,

भोर्लेटारमा बृहत रक्तदान सम्पन्न ४८ युनिट रगत संकलन।

गोर्खाकालिकाको भलिबलको उपाधि रूपाकोट मुस्लिम समाजलाई

पोखरामा मनाइयो मुक्तक दिवस, उषा शेरचनलाई राष्ट्रिय मुक्तक पुरस्कार दिइने

शुभकामना ईशानेश्वर माविलाई ! (कविता)


TOP