दुई बालप्रतिभालाई कौशिलादेवी  भण्डारी पुरस्कार – Sarangi News

पोखरा । नारी प्रतिभा वाङ्‍मय प्रतिष्ठानले आफ्नो तेस्रो स्थापना दिवसको अवसर पारी बिहिबार दुई बालप्रतिभालाई पुरस्कृत गरेको छ ।

प्रतिष्ठानले समाजसेवी झलकबहादुर भण्डारी र साहित्यकार डा. पुष्पा के.सी. भण्डारीद्वारा स्थापित कौशिलादेवी भण्डारी बाल प्रतिभा पुरस्कार बालप्रतिभाद्वय अनुराग सापकोटा र रोजिना अधिकारीलाई प्रदान गरेको हो । अनुराग शितलादेवी मा.वि., पोखरा -१२ मा कक्षा ८ मा र रोजिना महेन्द्र मा. वि., लाहाचोक, कास्कीमा कक्षा १० मा अध्ययनरत छन् । पुरस्कार राशि जनही १० हजार रुपियाँ रहेको छ ।

उक्त पुरस्कार समाजसेवी झलकबहादुर भण्डारीकी ममतामयी माता र डा. पुष्पा के सी भण्डारीकी ममतामयी सासू स्व. कौशलादेवी भण्डारीको नाउँमा स्थापना गरिएको हो । उक्त पुरस्कार पहिलो पटक प्रदान गरिएको हो । आगामी दिनहरूमा प्रत्येक दुई दुई वर्षमा दुई जना बालप्रतिभालाई नै प्रादेशिक वा राष्ट्रव्यापी रूपमा पुरस्कृत गरिने संस्थाकी अध्यक्ष छन्दिकाले जानकारी दिइन् । कार्यक्रमकी प्रमुख अतिथि स्वरकिन्नरी, लोकगायिका प्राज्ञ हरिदेवी कोइरालाले आजका बालबालिका भोलिका युग संवाहक भएको धारणा राखिन् । पुरस्कारले बालप्रतिभाहरूलाई हौसला मिल्ने भन्दै कोइरालाले भण्डारी दाम्पतीद्वारा स्थापना गरिएको पुरस्कारप्रति गौरवान्वित भएको बताइन् । साथै पुरस्कार संस्थापक डा. पुष्पा के. सी. भण्डारीले ममतामयी सासू आमाको नाउँमा सम्मान व्यक्त गर्दै पहिलो पटक पुरस्कार प्रदान गर्न पाउँदा अत्यन्तै हर्षित महसुस भएको बताइन् । कार्यक्रममा शितलादेवी माविका प्रधानाध्यापक बाबुराम अधिकारी र कवि छन्दमणिले शुभकामना मन्तव्य दिएका थिए । पुरस्कृत प्रतिभाहरूले आआफ्ना मन्तव्यसहित रचना वाचन गरेका थिए भने रोजिना अधिकारीकी आमा रूपा अधिकारी, शुभ शर्मा र अर्की बालप्रतिभा  अविप्सा सापकोटाले पनि आआफ्ना रचना वाचन गरेका थिए ।

प्रतिष्ठानकी अध्यक्ष छन्दिकाको अध्यक्षता र सचिव लक्ष्मी थापाको सञ्चालनमा भएको कार्यक्रमम स्रष्टा परिचय कवि सरस्वती श्रेष्ठ ‘सरू’ले प्रस्तुत गरेकी थिइन् । कार्यक्रममा उपाध्यक्ष अम्बिका भण्डारीले स्वागत गरेकी थिइन् । सचिव लक्ष्मी थापाको संयोजकत्वमा रहेको पुरस्कार छनोट समितिको सिफारिसमा पुरस्कार प्रदान गरिएको थियो ।

प्रतिक्रिया

सम्बन्धित खवर

ताजा अपडेट
धेरै पढिएको

महाशिवरात्रीको अवसरमा करापुटार धार्मिक तथा साँस्कृतिक महोत्सव फाल्गुण २० देखी २९ सम्म।

मध्यनेपाल नगरपालिकाको १४ औ हिउदे अधिवेसन सम्पन्न, फोटो तथा भिडियोहरु सहित,

भोर्लेटारमा बृहत रक्तदान सम्पन्न ४८ युनिट रगत संकलन।

गोर्खाकालिकाको भलिबलको उपाधि रूपाकोट मुस्लिम समाजलाई

पोखरामा मनाइयो मुक्तक दिवस, उषा शेरचनलाई राष्ट्रिय मुक्तक पुरस्कार दिइने

शुभकामना ईशानेश्वर माविलाई ! (कविता)


TOP