कास्कीमा शिक्षक आन्दोलन परिचालन समिति गठन – Sarangi News

पोखरा । सङ्घीय राजधानी काठमाडौँकेन्द्रित शिक्षक आन्दोलनलाई प्रभावकारी ढङ्गबाट अघि बढाउनका लागि कास्कीमा ७५ सदस्यीय आन्दोलन परिचालन समिति गठन गरिएको छ ।

नेपाल शिक्षक महासङ्घ र महासङ्घमा आबद्ध/सम्बद्ध शिक्षकहरूका पेसागत सङ्घ/सङ्गठनहरूको पदाधिकारीको बुधबार पोखरामा सम्पन्न भेलाबाट नेपाल शिक्षक महासङ्घ, कास्कीका अध्यक्ष बोधराज पौडेलको संयोजकत्वमा उक्त समिति गठन गरिएको हो । समितिको सहसंयोजकमा महासङ्घकै सहअध्यक्ष डिल्लीराम बराल र सचिवमा महासङ्घका सचिव मनिराम कडेल रहेका छन् ।

शिक्षक महासङ्घसँग विभिन्न समयमा गरिएका सम्झौताहरू समावेश गरी सङ्घीय शिक्षा ऐन जारी गर्नुपर्ने, पेसागतसँगै समग्र शैक्षिक समस्याहरूको समाधान गर्नुपर्नेलगायत ५१ बुँदे माग राख्दै नेपाल शिक्षक महासङ्घ चरणरबद्ध आन्दोलनमा उत्रेको छ । यसअघि जिल्ला र प्रदेश स्तरमा धर्नासहित ज्ञापनपत्र बुझाइसकेको महासङ्घले प्रस्तावित सङ्घीय शिक्षा ऐन संसद्‍मा टेबल भएपछि सङ्घीय स्तरमा आन्दोलनका कार्यक्रम सञ्चालन गर्ने गरी परिचालन समिति गठन गरेको हो । प्रस्तावित शिक्षा ऐनमा भएका शिक्षक/कर्मचारीको पेसागत हकहितविपरीतका प्रावधानहरू हटाएर ऐनलाई सर्वस्विकार्य बनाउन माग गर्दै महासङ्घले आन्दोलनलाई निष्कर्षमा पुर्‍याउन सातै प्रदेश, ७७ जिल्ला र सङ्घीय स्तरमा आन्दोलन परिचालन समिति गठन गरेको सचिव मनिराम कडेलले जानकारी दिए ।

हेर्नुहोस् आन्दोलन परिचालन समितिका पदाधिकारीको नामावलीः

प्रतिक्रिया

सम्बन्धित खवर

ताजा अपडेट
धेरै पढिएको

जन्माष्टमीको अवसरमा आयोजित तिज गित प्रतियोगितामा नारायणी आमा समूह प्रथम

कास्कीमा शिक्षक आन्दोलन परिचालन समिति गठन

तिज फूटबल प्रतियोगिता भोर्लेटारमा ३२ टिम।

ग्लोबल कलिजियटमा विद्यार्थी स्वागत

मुनु स्मृति तिज गीत प्रतियोगितामा अमाजु बुहारी समूह सिम्पानी प्रथम।

हिजो देखिको बर्षाको कारण मध्यपहाडी अवरुद्द।


TOP