लैङ्गिक हिंसा विरुद्दको १६ दिने अभियान र १ दिने अन्तरक्रिया कार्यक्तम सम्पन्न। – Sarangi News

लमजुङ। लैङ्गिक हिंसा विरुद्दको १६ दिने अभियान तथा १ दिने अन्तरक्रिया कार्यक्रम मध्यनेपाल नगरपालिका दुईपिप्लेमा र्यालि सहित आज सम्पन्न भएको छ।

“लैंगिक समानताको लागि समान सोच र व्यबहार: समृद्दिको आधार” लैंगिक समता र समानता, समाजको आबश्यकता” पितृसतात्मक सोच, परिवर्तन गरौ” ” महिलाको सुरक्षा, सम्मन र रोजगार: समृद्द नेपालको आधार” सभ्य समाजको पहिचान, लैंगिक समाजको पहिचान, लैंगिक हिंसाको बिरुद्दको अभियान” समानताको पुस्ता: अन्त्य गरौं हिंसा विभेद र असमानता” सामाजिक न्याय र लैंगिक समानता: दिगो विकासको सुनिश्चितता” लैंगिक हिंसा अन्त्यको प्रतिवद्दता: व्यक्ती समाज र सबैको ऎक्यवद्दता” सहितको मुल नाराहरु सहित दुईपिप्ले बजार परिक्रमा गरिएको थियो भने गौरी शंकर आमा समुहको भवनमा कोणसभाको रुपमा परिणत भएको थियो।

मध्यनेपाल नगरपालिकाको आयोजनमा भएको उक्त कार्यक्रममा प्रमुख प्रशासकिय अधिकृत शेषकान्त पौडेले लैंगिक हिंसाको १६ दिने अभियान सहित मानव अधिकार दिवसको बारेमा र मानव अधिकारका बारेमा स्पष्ट पार्दै स्वागत मन्तव्य राख्नु भएको थियो।

त्यस्तै नगरपालिकामा कार्यरत अधिकृत सातौं सुरज अधिकारिले लैंगिक हिंसाको बारेमा लैगिक हिंसा के हो? यो कसरी शुरुवात भयो र किन मनाउन थालियो। हिंसा भएको खण्डमा कुन कुन निकाय मार्फत समाधान तर्फ उन्मुख हुने, कुन कुन हिंसामा के के सजाय कुन कुन निकायले के कसरी हेर्दछन भन्ने बारेमा बताउदै अन्तराष्ट्रीय राष्ट्रिय रुपमा मनाउन थालिएको बारेमा स्पष्ट पार्नु भएको थियो।

यस्तै गरेर वडा नं २ का वडा अध्यक्ष पदम बहादुर श्रेष्ठ, वडा नं ५ का वडाध्यक्ष ओमवीर गुरुङ, कार्यपालिका सदस्य बाल कुमारी उच्चैं एवम ईप्रका भोर्लेटारका प्रमुख राजाराम खडकाले मन्तब्य सहित लैंगिक हिंसाबारेमा बोल्दै हिंसा हुन नदिन र भएमा यसबाट कसरी समस्याको समाधान तर्फ लाग्ने बारेमा बोल्नु भएको थियो।

वडा नं ४ का वडा अध्यक्ष राम बहादुर श्रेष्ठको अध्यक्षको अध्यक्षतमा एवम नगर उप प्रमुख सीता गुरुङको प्रमुख आतिथ्यमा भएको थियो। प्रमुख अतिथी गुरुङले ब्यानर पढेर उद्घाटन गरिएको कार्यक्रममा प्रमुख अतिथिले महिलाको न्युन उपस्थिति माथी प्रश्न उठाउदै महिला मात्र पिडित नभै केही समाजमा महिलाका नाममा कथित कानुनको दुरुपयोग गरेर पुरुषलाई हिंसा पिडित बनाउनेहरुले हामी जस्तालाई बद्नाम गराएको छ भन्दै कसैले पनि कानुनको दुरुपयोग गरि कुनै पनि हिंसामा संलग्न नहुन अनुरोध गर्नुभएको थियो।

कार्यक्रमको अध्यक्ष श्रेष्ठले उपलब्धी मुलक कार्यक्रमले हामिलाई केही न केही सिकाएको छ र हामिले सिकेका कुरा सबैले टोल टोलमा बस्तिमा खेतालो पैचो पानी पधेरोमा जहाँ जाँदा पनि एकापसमा साटसाट गर्न अनुरोध गर्दै कार्यक्रमलाई भव्यताका साथ सफल बनाउन सबै टिमलाई धन्यवाद दिदै कार्यक्रमको समापन गर्नु भएको थियो।

प्रतिक्रिया

सम्बन्धित खवर

ताजा अपडेट
धेरै पढिएको

महाशिवरात्रीको अवसरमा करापुटार धार्मिक तथा साँस्कृतिक महोत्सव फाल्गुण २० देखी २९ सम्म।

मध्यनेपाल नगरपालिकाको १४ औ हिउदे अधिवेसन सम्पन्न, फोटो तथा भिडियोहरु सहित,

भोर्लेटारमा बृहत रक्तदान सम्पन्न ४८ युनिट रगत संकलन।

गोर्खाकालिकाको भलिबलको उपाधि रूपाकोट मुस्लिम समाजलाई

पोखरामा मनाइयो मुक्तक दिवस, उषा शेरचनलाई राष्ट्रिय मुक्तक पुरस्कार दिइने

शुभकामना ईशानेश्वर माविलाई ! (कविता)


TOP