बालसहभागितासम्बन्धी संवाद कार्यक्रम – Sarangi News

पोखरा । कन्सोर्टियम नेपाल गण्डकी प्रदेशको आयोजनामा कन्सोर्टियम नेपाल,बालिका दुलही होइनन् र युवालयको सहकार्यमा बाल बिबाह अन्त्यका लागी बालबालिकाको सहभागिता बिसयमा छलफल/अन्तरक्रिया कार्यक्रम सप्पन्न भएको छ ।

कार्यक्रममा कास्की जिल्लामा बालबालिकाको क्षेत्रमा कार्यरत संघ संस्थाका प्रमुख एबम प्रतिनिधिहरुको सहभागिता रहेको थियो । कार्यक्रममा सहभागीले  बाल बिबाह न्यूनीकरणमा स्थानीय निकायको महत्त्वपूर्ण भुमिका रहने कुरामा जोड दिनु भएको थियो । सरकारले बाल बिबाहको सवाललाई प्राथमिकतामा राखेर काम गर्न सुझाव समेत दिनु भएको थियो । बाल सहभागितालाई हरेक क्षेत्रमा प्राथमिकता हुनु जरुरी रहेको कुरामा जोड दिइएको थियो । चिल्ड्रेन नेपालका कार्यकारी निर्देशक एबम कन्सोर्टियम नेपाल गण्डकी प्रदेशका सयोजक डिल्ली प्रसाद शर्माको अध्यक्षतामा भएको कार्यक्रममा प्रमुख अतिथि  गैरसरकारी संस्था महासघ नेपालका अध्यक्ष राम प्रसाद सुवेदी हुनुहुन्थ्यो ।

कार्यक्रमको उद्देश्यमाथि कन्सोर्टियम नेपालका अध्यक्ष सन्तोस महर्जनले प्रकाश पार्नु भएको थियो । प्रमुख अतिथि सुबेदीले नागरिक संघ संस्थाको कामको प्रसंशा गर्दै मिलेर काम गर्न सकेमा बाल बिबाह अन्त्यको संभावना रहेको बताउनु भएको थियो । कार्यक्रममा बाल सहभागिताको बिगत र बर्तमानको स्मरण गर्दै बाल सहभागितालाई प्राथमिकतामा राखेर काम गर्न सकेमा बाल बिबाह लगायत बालबालिकाका समस्या समाधान गर्न सकिने कुरा कन्सोर्टियम नेपालका  पुर्ब अध्यक्ष किरण थापाले बताउनु भएको थियो । कार्यक्रममा निरिजना भट्ट, बालबालिका तर्फबाट समिक्षा अधिकारी, केशब पौडेल, बिजय प्रधान ,डा  बुद्धि बहादुर थापा शिव खकुरेल,शारदा शर्मा , शिव सुवेदी कृष्ण गुरुङ लगायतले आफ्नो भनाइ राख्नु भएको थियो ।

प्रतिक्रिया

सम्बन्धित खवर

ताजा अपडेट
धेरै पढिएको

महाशिवरात्रीको अवसरमा करापुटार धार्मिक तथा साँस्कृतिक महोत्सव फाल्गुण २० देखी २९ सम्म।

मध्यनेपाल नगरपालिकाको १४ औ हिउदे अधिवेसन सम्पन्न, फोटो तथा भिडियोहरु सहित,

भोर्लेटारमा बृहत रक्तदान सम्पन्न ४८ युनिट रगत संकलन।

गोर्खाकालिकाको भलिबलको उपाधि रूपाकोट मुस्लिम समाजलाई

पोखरामा मनाइयो मुक्तक दिवस, उषा शेरचनलाई राष्ट्रिय मुक्तक पुरस्कार दिइने

शुभकामना ईशानेश्वर माविलाई ! (कविता)


TOP