एकीकृत समाजवादीको चुनावी घोषणापत्रकाे मस्यौदा पारित ? – Sarangi News

काठमाडौँ । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (एकिकृत समाजवादी) को सचिवालयको बैठकले पार्टी अध्यक्ष माधवकुमार नेपालको संयोजकत्वमा ११११ सदस्यीय मूल निर्वाचन परिचालन कमिटी गठन गरेको छ ।

मूल निर्वाचन परिचालन कमिटीमा केन्द्रीय कमिटी, केन्द्रीय आयोग, केन्द्रीय सल्लाहकार परिषद् र केन्द्रीय ज्येष्ठ कम्युनिष्ट मञ्चका सबै पदाधिकारी एवं सदस्यहरु, केन्द्रीय परिषद् सदस्यहरु, प्रदेशका पदाधिकारीहरू, जिल्ला अध्यक्षहरू र जनसङ्गठनका केन्द्रीय पदाधिकारीहरू रहने जारी विज्ञप्तिमा जनाइएको छ ।

त्यस्तै महासचिव डा. बेदुराम भुसालको संयोजकत्वमा प्रकाश ज्वाला, डा. गङ्गालाल तुलाधर, डा. विजय पौडेल, जगन्नाथ खतिवडा, जीवनराम श्रेष्ठ, विश्वनाथ प्याकुरेल, सोमप्रसाद पाण्डे, केदार सज्जेल, सूर्य खत्री र द्रोणाचार्य क्षेत्री सदस्य रहनु भएको निर्वाचन परिचालन केन्द्रीय सचिवालय गठन गरिएकाे पार्टीले जनाएको छ।

बैठकले वैशाख ३० गते हुने स्थानीय तह निर्वाचनका सन्दर्भमा पार्टीले जारी गर्ने स्थानीय निर्वाचन घोषणा पत्र-२०७८ को मस्यौदामा छलफल गरी सुझावसहित पारित गरेको छ।

आगामी वैशाख ३० गते हुने स्थानीय निर्वाचनका लागि पार्टीको तर्फबाट उम्मेदवारको सिफारिस एवं छनोटका लागि मापदण्ड तय गरिएको पार्टीले जनाएको छ ।

साथै पार्टीले वैशाख ८ गतेभित्र स्थानीय तहका उम्मेद्वारहरुको नामावली टुङ्गो लगाउने भएको छ । आइतबार सम्पन्न सचिवालय बैठकले उम्मेदवारको सम्बन्धमा टुङ्गो लगाउन समय तालिका निर्धारण गरेको हो ।

वडा अध्यक्षको उम्मेदवारको लागि पार्टी वडा कमिटी र पालिका कमिटीको सिफारिसमा जिल्ला कमिटीले निर्णय गर्ने, गाउँपालिका अध्यक्ष र उपाध्यक्ष तथा नगरपालिका प्रमुख र उपप्रमुखको लागि पार्टी पालिका कमिटी र जिल्ला कमिटीको सिफारिसमा प्रदेश कमिटीले निर्णय गर्ने निर्णय गरिएको छ भने महानगरपालिका र उपमहानगरपालिकाका प्रमुख र उपप्रमुखको लागि पार्टीको सम्बन्धित पालिका कमिटी, जिल्ला कमिटी र प्रदेश कमिटीको सिफारिसमा केन्द्रीय कमिटीले निर्णय गर्ने विज्ञप्तिमा जनाइएको छ ।

आगामी स्थानीय निर्वाचनका लागि पार्टीको तर्फबाट उम्मेदवारको सिफारिस एवं निर्णय वडा कमिटीले चैत्र ३० गतेभित्र, पालिका कमिटीले वैशाख २ गतेभित्र, जिल्ला कमिटीले वैशाख ४ गतेभित्र, प्रदेश कमिटीले वैशाख ६ गतेभित्र र केन्द्रीय कमिटीले आगामी वैशाख ८ गतेभित्र निर्णय गरिसक्ने विज्ञप्तिमा जनाइएको छ ।

प्रतिक्रिया

सम्बन्धित खवर

ताजा अपडेट
धेरै पढिएको

प्रथम वसन्त स्‍मृति कपको उपाधी करापुटार भेटरान्सलाई।

बुद्ध आविमा पाहार ट्रसको स्थलगत अध्ययन, ८ कोठे अत्याधुनिक विद्यालय भवन बन्दै !

भोर्लेटारमा एक दिने स्वास्थ्य सिविर सम्पन्न।

भोर्लेटारमा प्रथम वसन्त स्‍मृति भेटरान्स कप शुरु।

बुद्ध आविमा जुनियर रेडक्रस सर्कल गठन तथा रेडक्रस अभिमुखिकरण सम्पन्न

सामाजिक बुुद्धिमत्ता : सम्बन्धको ‘मेटामफोर्सिस’


TOP