‘बोल्ड लुक्स’का लागि आँखाको मेकअप, पाँच तरिका – Sarangi News

आँखालाई आकर्षक बनाउन आइमेकअपले महत्वपूर्ण भूमिका खेल्छ । आँखाको मेकअपले महिलाको सौन्दर्य बढाउँछ । आँखाको मेकअप बिग्रिए सम्पूर्ण मेकअप नै बिग्रन्छ । त्यसैले आँखाको मेकअप गर्दा त्यसबारे सही जानकारी हुनु जरुरी हुन्छ । आकर्षक आँखाका लागि लाइनर, आइस्याडो, मस्काराको सही प्रयोग गर्नुपर्छ ।

बुसी आइब्रो अहिले ट्रेन्डमा छ । यो आइब्रोले प्राकृतिक लुक दिन्छ । अहिले हेभी मेकअपभन्दा हल्का मेकअप रुचाइन्छ । ग्लिटर स्याडो चल्तीमा छैन । लाइट स्मोकी बढी रुचाइन्छ । स्याडोमा एक वा दुई सेड लगाइन्छ । काजल लगाउनुको साटो मस्कारा र लाइनर लगाइन्छ । दैनिक मेकअपमा आइल्यासेस, मस्कारा र लाइनरमात्र चलेको छ । त्यसका साथै मेकअप गर्दा आँखाको बनावटलाई पनि ध्यान दिनुपर्ने हुन्छ ।

आँखाको मेकअपका सामग्री क्रिम बेस्डमा छनोट गर्नुपर्छ । पाउडर बेस्ड मेकअप किट आँखामा परेर पोल्न सक्छ । अनुहारमा यताउति लाग्न सक्छ । साथै संवेदनशील आँखाका लागि पाउडर बेस्ड मेकअप प्रयोग गर्नबाट बच्नुपर्छ । कतिपयले आँखाको मेकअप गर्दा केही गल्ती गर्छन्, जसका कारण आँखाको मेकअप आकर्षक देखिँदैन । मेकअप गर्नुअघि पूर्व तयारी गर्नुपर्छ । कस्तो खालको मेकअप गर्दैछु त्यसमा द्विविधा हुनुहुँदैन । अन्यथा मेकअप गरिसकेपछि मेट्न खोज्दा बिग्रिएर खराब हुन्छ । त्यस्तै, स्याडो लगाउँदा ब्रसमा थोरै लिँदै लगाउनुपर्छ, एकैपटक धेरै लिँदा चाहिने भन्दा बढी रंग बस्छ र ब्लेन्ड गर्दा फैलिएर मेकअप भद्दा देखिन्छ ।

आइप्राइमर र कन्सिलर

धेरैजसोको आइलिड चिल्लो हुन्छ । आइप्राइमरको प्रयोगले आइस्याडोलाई लतपत हुन दिँदैन । यसले चिल्लोपन सोस्ने काम गर्छ र आँखाको मेकअपलाई लामो समयसम्म टिकाउँछ । प्राइमर लगाएर सुकेपछि मात्र आइस्याडो लगाउनुपर्छ । आइस्याडोको प्रयोग गर्दा पहिला बेस्ड बनाउनुपर्छ । कन्सिलरले मेकअप लामो समयसम्म टिकाउँछ । त्यसैले आइमेकअप सुरु गर्नुअघि आइलिडमा कन्सिलरको प्रयोग जरुरी हुन्छ । त्यसपछि लुज पाउडर प्रयोग गरेर कन्सिलरलाई सेट गर्नुपर्छ । आँखाको मेकअप धेरै नगर्दा भने हल्का कन्सिलर लगाए पनि हुन्छ । प्राइमर र कन्सिलरको प्रयोगबिना आँखाको मेकअप जति खुल्नुपर्ने हो खुल्दैन । मेकअप गरेको केही समयसम्म राम्रो देखिए पनि पछि क्रिज बस्ने, कतै स्याडो हुने कतै नहुने हुन्छ ।

सही ब्रसको छनोट

आइस्याडोको प्रयोग गर्न होस् वा ब्लेन्ड गर्न ब्रसको आवश्यकता पर्छ । आँखाको मेकअप राम्रो गर्नलाई ब्रसको छनोट पनि सही हुनुपर्छ । त्यस्तै जुन प्रयोगका लागि ब्रस चलाइएको छ त्यही ब्रस अरुबेला प्रयोग गर्नुहुँदैन । ब्रसको सहायताले आइस्याडो लगाउँदा मेकअप आकर्षक देखिन्छ । आइस्याडो लगाएपछि ब्लेन्डिङ ब्रसले ब्लेन्ड गर्दा क्रिज बस्दैन । त्यस्तै, ब्रसको सरसफाइमा पनि ध्यान दिनुपर्छ । बेला–बेलामा ब्रसलाई साबुन वा स्याम्पुको सहायताले धोएर घाममा सुकाउनुपर्छ ।

मेटालिक आइस्याडो

आइस्याडो कुन सेडको छनोट गर्ने भन्ने कुरा दिउँसो वा रातिको पार्टीका लागि हो भन्ने कुरामा निर्भर रहन्छ । दिउँसोको मेकअपका लागि न्यूड वा अर्दी सेड र रातिका लागि बोल्ड र भाइब्रेट सेडको आइस्याडो रोज्नुपर्छ । मेटालिक आइस्याडो अहिले चल्तीमा छ । दुईवटा सेड प्रयोग गरेर आइस्याडो लगाउँदा आँखा अझ आकर्षक देखिन्छ । बोल्ड लुकका लागि मेटालिक स्याडो उपयोगी हुन्छ । यो स्याडो आँखाको लिडमा मात्र लगाउनुपर्छ र त्यसलाई सेट गर्नका लागि हल्का म्याट सेडको स्याडोले ब्लेन्ड गर्नुपर्छ ।

आँखा सानो भए ग्रे, ब्राउन, बेज सेडको आइस्याडोको छनोट गर्नुपर्छ । आइलिडको किनारमा गाढा सेड लगाउने र भित्रको भागतिर हल्का लगाएर ब्लेन्ड गर्दा आँखा ठूलो र आकर्षक देखिन्छ । दुई–तीनवटा सेडको आइस्याडो ब्लेन्ड गरेर लगाउँदा आइमेकअप राम्रो देखिन्छ । पछिल्लो समय रंगीन आइस्याडो चलेको छ । यो आइस्याडोको प्रयोग गर्दा सिर्जनात्मक हुन जरुरी हुन्छ ।

रंगीन आइपेन्सिलको प्रयोग

आइस्याडो लगाइसकेपछि लाइनरको प्रयोग गर्नुपर्छ । पछिल्लो समय कालो लाइनरभन्दा रंगीन आइपेन्सिल वा लिक्विड लाइनर चल्तीमा आएको छ । कालो रंगको पहिरनमा नीलो रंगको लाइनर बढी खुल्छ । हरियो रंगको लाइनर वेस्टर्न पहिरनमा आकर्षक देखिन्छ । गोरो अनुहार भएकाहरूलाई हरियो रंग बढी सुहाउँछ । सिम्पल लुकका लागि पिंक रंगको लाइनर रोज्न सकिन्छ । युनिक लुकका लागि पर्पल, रातो, ग्रे रंगको लाइनर प्रयोग गर्न सकिन्छ ।

व्हिस्पी आइल्यासेज र रंगीन मस्कारा

फ्लटरी र व्हिस्पी ल्यासेज अहिलेको ट्रेन्ड हो । यसले साधारण तर प्रभावशाली लुक दिन्छ । यो ल्यासेज धेरै कृत्रिम र घना देखिँदैन । यसमाथि मस्काराको दुई–तीन कोट लगाए बोल्ड लुक दिन्छ । त्यस्तै, रंगीन मस्काराको पनि प्रयोग गरेको पाइन्छ । भोल्युम र लम्बाइका लागि कालो मस्कारा लगाएर त्यसमाथि रंगीन मस्काराको प्रयोग गर्न सकिन्छ । मस्कारा लगाउँदा पटक–पटक बाहिर–भित्र गर्नुहुँदैन । यसो गर्दा मस्काराको बट्टामा हावा पसेर चाँडै बिग्रन सक्छ । दैनिक प्रयोग गर्नका लागि वाटरप्रुफ मस्कारा नलगाउनु नै बेस हुन्छ । आइल्यासेस प्राकृतिक रूपमै घना छ भने क्लियर वा ट्रान्सपरेन्ट मस्कारा लगाउनुपर्छ ।

प्रतिक्रिया

सम्बन्धित खवर

ताजा अपडेट
धेरै पढिएको

महाशिवरात्रीको अवसरमा करापुटार धार्मिक तथा साँस्कृतिक महोत्सव फाल्गुण २० देखी २९ सम्म।

मध्यनेपाल नगरपालिकाको १४ औ हिउदे अधिवेसन सम्पन्न, फोटो तथा भिडियोहरु सहित,

भोर्लेटारमा बृहत रक्तदान सम्पन्न ४८ युनिट रगत संकलन।

गोर्खाकालिकाको भलिबलको उपाधि रूपाकोट मुस्लिम समाजलाई

पोखरामा मनाइयो मुक्तक दिवस, उषा शेरचनलाई राष्ट्रिय मुक्तक पुरस्कार दिइने

शुभकामना ईशानेश्वर माविलाई ! (कविता)


TOP