विनामारेका दलित महिलालाई सशक्तीकण तथा बोल्ने कला तालिम – Sarangi News

विनामारे । महिलाहरुमा बोल्नेकलाको माध्यमबाट सशक्तीकरण गर्ने उद्देश्यले दुई दिवसीय तालिम आज देखि विनामारेमा सुरुभएको छ ।जैमिनी नगरपालिको आयोजनामा विनामारेका अगुवा दलित महिलाहरुलाई सशक्तीकण तथा बोल्ने कला तालिम दिईएको हो ।

तालिमको उद्घाटन गर्दै वडा अध्यक्ष ठगबहादुर क्षेत्री थापाले महिला सशक्तीकरणमा बोल्ने कला निकै महत्पूर्ण हुने भएकाले तालिमको आयोजना गरिएको बताउनुभयो ।
हरेक महिलाहरुले आफ्नो समस्याहरुलाई सम्बन्धीत ठाउँमा उपयुक्त तरिकाले निर्धक्क भएर राख्न सक्ने हुनुपर्छ । अध्यक्ष थापाले भन्नुभयो बोल्ने कला नै मानिसको जीउने कला भएकाले जीवनलाई सरल बनाउन यो तालिमले महत्वपूर्ण भूमिका हुने विश्वास व्यक्त गर्नुभयो ।


तालिमको पहिलो दिन प्रमुख प्रशिक्षक तथा पत्रकार प्रकाश अधिकारीले सामाजिक भय, समाजिक भय हटाउने विधि र तरिका तथा उत्प्रेरणमूलक बोल्ने कलाबारे सहजिक करण गर्नुभएको थियो । तालिमका वडाभरिका अगुवा तीन दर्जन दलित महिलाहरु, जनप्रतिनिधी, सामाजिक शैक्षिक व्यतिmहरुको सहभागिता रहेको छ ।
वडा अध्यक्ष ठग बहादुर क्षेत्री थापाको अध्यक्षतामा सम्पन्न उद्घाटन् सत्रमा जनप्रनिधि विष्ण शर्माको स्वागत मन्तव्य र वडा सचिव रुद्र बहादुर विकको संचालनमा कार्यक्रम सम्पन्न भएको थियो । भोली , बजेट तर्जुमाजका आधार र विधिहरु, जात व्यवस्था उत्पत्ती र कानुन, जातिय भेदभाव तथा छुवाछुत कसुर र सजाय ऐन तथा व्यतिmगत घटना दर्ता, महत्व र प्रक्रियाका बारे सहजिकरण हुने वडा सचिव रुद्र विकले जानकारी दिनुभयो ।

प्रतिक्रिया

सम्बन्धित खवर

ताजा अपडेट
धेरै पढिएको

प्रथम वसन्त स्‍मृति कपको उपाधी करापुटार भेटरान्सलाई।

जिल्ला स्तरिय तेकवान्दो प्रतिष्पर्धा हिमाली बोर्डिङमा सम्पन्न।

बुद्ध आविमा पाहार ट्रसको स्थलगत अध्ययन, ८ कोठे अत्याधुनिक विद्यालय भवन बन्दै !

भोर्लेटारमा एक दिने स्वास्थ्य सिविर सम्पन्न।

अनुपम म्युजिकको २०२ औँ तालिम सम्पन्न

भोर्लेटारमा प्रथम वसन्त स्‍मृति भेटरान्स कप शुरु।


TOP